Grzejniki gazowe

Rodzaje grzejników
Grzejniki gazowe

Czerpią energię z gazu. Stosowane są rzadko.

Wady i zalety:

Znikome zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz budynku.
Dosyć wysoki koszt ogrzewania (ale niższy niż elektryczne).
Konieczność zapewnienia ciągu kominowego spalinowego.
Wysoki komfort użytkowania.
Możliwość szybkiego włączenia lub wyłączenia o dowolnej porze.

Grzejniki gazowe metalowe (żeliwne, lub z innego metalu)

Wady i zalety:

Silne nagrzewanie się powierzchni grzejnika (możliwość poparzenia).
Szybkie stygnięcie po zgaszeniu gazu.
Szybkie nagrzewanie się pomieszczeń.
Nierówna temperatura w pomieszczeniu (przy grzejniku upał, z dala ? chłód).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

Montażyści instalacji grzewczych

naprawa nagrzewnic master

Wykonawcy instalacji grzewczych mogą być zatrudniani przy konkretnych firmach lub prowadzić samodzielną działalność gospodarczą. Również plany wykonywania instalacji mogą być wykonywane zupełnie samodzielnie lub przy współpracy z różnymi firmami. Dzięki temu wszystkie osoby chcące dokonać montażu instalacji grzewczej w danej chwili mogą skorzystać z najlepiej dostosowanych do ich potrzeb produktów. Każda instalacja grzewcza wykonywana jest według wcześniej przygotowanego planu, który pozwala na wzięcie pod uwagę wszystkich warunków, w jakich ma być montowana konkretna instalacja. Obecnie panująca na rynku sytuacja sprawia, że nawet osoba prywatna może samodzielnie wykonać plan wykonania instalacji grzewczej, jeżeli tylko posiada odpowiednią wiedzę na temat działania instalacji.

Konserwacja centralnego ogrzewania uniwersyteckiego

Rodzaje centralnego ogrzewania zamontowanego na uniwersytetach mogą być różne w zależności od daty ich powstania oraz ich wielkości. Rzadziej zdarzają się uniwersytety ogrzewane węglem i drzewem, najczęściej są one podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej lub posiadają własne ogrzewanie gazowe czy elektryczne. Konserwacja centralnego ogrzewania uniwersyteckiego zazwyczaj dokonywana jest w okresie wakacyjnym, kiedy studenci i większość pracowników przebywa na wakacjach. Może być ono także jeszcze raz sprawdzane przed rozpoczęciem okresu grzewczego, a obsługiwane jest przez uniwersyteckich konserwatorów. Do ich zadań będzie należało włączanie takiego ogrzewania i regulowanie wytwarzaną temperaturą.

Dodane: 14-05-2019 18:29

Widok do druku: